Karın germe operasyonu nedir ve kimlere yapılır?

Abdominoplasty, Tommy Tuck olarak bilinen karın germe operasyonu karın bölgesinde bulunan fazla yağ ve derinin çıkarılması ve karın kaslarının yeniden şekillendirilerek düzgün bir görünüm elde edilmesidir.

Kiloda önemli değişiklikler, yaşlanma, gebelik sonrası sarkma, vücut tipi, karın bölgenizin çevresinde aşırı yağlanma, cildinizde  sarkma veya zayıf bir karın duvarınız varsa, karın germe yapmayı seçebilirsiniz. Sarkıklık göbek altı seviyede ise mini karın germe, göbek seviyesinin üstüne ulaşan aşırı sarkıklık varsa tam karın germe işlemi uygulanmalıdır. Karın germe operasyonları vücut görüntünüzü daha fit ve genç gösterecektir.

Bazı durumlarda liposuction ile alınması planlanan yağ miktarı karın bölgesinde yeterli düzelme için yetersiz olabilir böyle durumlarda liposuction ve karın germe operasyonu birleştirilmesi beklenen sonucu verecektir.

Karın germe operasyonu çeşitleri nedir?

- Tam Karın Germe

Tam karın germe operasyonu, karın bölgesindeki sarkıklığın göbek deliği çizgisinin üzerinde görülmesi durumunda yapılan operasyondur. Tam Karın germe operasyonunda hem göbek çizgisinin üstü hem göbek çizgisinin alt bölgesindeki sarkıklık hedeflenir.

- Mini Karın Germe

Mini karın germe operasyonu karın bölgesindeki sarkıklığın göbek deliği çizgisinin altında görülmesi durumunda yapılan operasyondur.Tam karın germe operasyonuna göre daha küçük bir bölgede çalışıldığı için bir hafta gibi bir sürede günlük hayata geri dönülebilir.

Tam Karın germe ya da mini karın germe operasyonundan hangisinin size uygun olacağına ve beklentileri karşılayacağına plastik cerrahınızla karar vermelisiniz.

Operasyon yapılacak bölgede karın kaslarında ve cilt dokusunda orta veya yüksek derecede gevşeklik var yağ dokusu ise minimum ölçüde ise mini yada tam karın germe sizin için uygun olacaktır. Operasyon yapılacak bölgede bu duruma büyük ölçüde yağ dokusu eşlik ediyorsa karın germe operasyonuna liposuction da eklenebilir.

Online Randevu

Online randevu formumuzu doldurarak bilgilerinizi gönderebilir ve ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek size en uygun muayene saatini belirleyecektir.

WhatsApp ve Telefon Destek Hattımız : +90 536 825 34 65

rakamlarla estebox

14+

uzman doktor

60+

farklı uygulama

20+

yıllık tecrübe

15000+

hasta sayısı

20000+

başarılı operasyon