Liposuction operasyonu nedir ve kimlere yapılır?

Kilo verme sonrası diyet ve egzersize dikkat etsek de bazen cilt altı yağların kalıcı olduğu durumlar vardır. İşte bu duruma en uygun çözüm liposuction’dır. Liposuction bir kilo verme yöntemi olmayıp bölgesel olarak orada bulunan yağ dokusunun çok küçük , iz kalmayacak kesi oluşturularak bir kanül vasıtasıyla aspire edilmesidir.

Son zamanlarda Vaser Liposuction sıklıkla uygulanmaktadır. Vaser Liposuction’un farkı yağ dokusu ultrasonic dalgalar yardımıyla eritildikten sonra aspire edilmekte böylece daha fazla yağ miktarını kısa sürede daha az şişlik ve morluk oluşturarak operasyon tamamlanır.

Liposuction genellikle kadınlarda uygulansa da erkeklerde göğüs (gynecomastia ) ve göbek çevresinde sıklıkla uygulanmaktadır. fıtness ile ilgilenen ve düzenli spor ile kilo veren bazı erkeklerde ne yaparsa yapsın göbek çevresindeki ve göğüs ucunda  bulunan cilt altı yağ dokusu kaldığı için çalışmalarının karşılığını tam olarak göremezler. Bu durumda en iyi çözüm liposuction olacaktır.

Liposuction hangi bölgelere yapılır?

 • Karın ve göbek bölgesi
 • Belin yan ve arka kısımları
 • Meme ( Erkeklerde Gynocomasty )
 • Meme ( Kadınlarda )
 • Kalçalar
 • Kolların alt kısmı
 • Ense
 • Gıdı
 • Bacak içi ve dışı
 • Popo
 • Dizler
 • Ayak bileği
 • Sırt

Liposuction öncesi cerrahınız ile işlem yapılacak bölgeleri ve kaç litre yağ alınacağını sizin beklentinize göre planlayacak ve en iyi görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Cildinizin elastikiyeti liposuction için önemlidir ve operasyon sonrası başarıyı etkiler, cilt dokusunda bulunan selülit ve cilt dokusu gevşek olan kişilerde operasyon sonrası çukurlu bölge oluşabilir.

Liposuction da alınan yağ hücreleri kalıcı olarak alınsa da operasyon sonrası sağlıklı bir beslenme ve egzersiz yeni görünüşümüzü korumak için önemlidir.

Liposuction ile ne değişir?

Liposuction estetik operasyonlarda görünüşünüzü en hızlı ve çarpıcı değiştirecek uygulamalardandır. Kadınlarda göbek, bel ve basen çevresinde yağlar alındığında daha fit bir görünüme kavuşursunuz. BBL (brezilya poposu) uygulamasında göbek ve bel bölgesinden alınan yağlar popo bölgesine transfer yapılacağı için hem göbek ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulur hemde daha yuvarlak hacimli popoya kavuşmuş olursunuz.

Erkeklerde göbek ve belden alınan yağlar ile omuzların gerçek şekli ortaya çıkacaktır. Ayrıca Gynecomastia uygulamasında sıklıkla görülen göğüs ucu sarkıklığı ve göğüs hacmi olması gerektiği gibi görünecektir.

Liposuction ile ne değişmez?

Bu uygulama sizi fit bir görünüme ulaşmanızı sağlamakla birlikte bir kilo verme uygulaması değildir. Cilt altı yağ dokusunun bir kanül yardımıyla aspire edilmiş olmasıyla birlikte elde ettiğiniz yeni görüşünümüzün diyet ve egzersiz ile desteklenmesi gerekmektedir, aksi takdirde sağlıksız beslenme ve durağan bir hayat ile kalan diğer bölgelerdeki yağ hücreleri genişlemeye başlayacaktır. Bu uygulama selülit problem olan kişilerde selüliti geçirmez.

Liposuction sonrası alınan yağlar tekrar geri gelir mi?

Liposuction sonrası doğru beslenme ve egzersiz ile mükemmel sonuç alacaksınız. Operasyon sonrası kilonuzu koruduğunuz takdirde hiç bir olumsuz değişim olmayacaktır. Operasyon sonrası alacağınız bir kaç kilo bile görünümünüzü değiştirmeyecektir. Ancak vücut ağırlığının 10% ve üzerinde alınacak kilo yeni yağ hücrelerini active edeceği için dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Liposuction sonrası hızla ve yüksek miktarda kilo alımı olsa bile sorun oluşturan bölgedeki yağ dokusu olmadığı için operasyon öncesinden çok daha iyi görünecektir.

Online Randevu

Online randevu formumuzu doldurarak bilgilerinizi gönderebilir ve ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek size en uygun muayene saatini belirleyecektir.

WhatsApp ve Telefon Destek Hattımız : +90 536 825 34 65

rakamlarla estebox

14+

uzman doktor

60+

farklı uygulama

20+

yıllık tecrübe

15000+

hasta sayısı

20000+

başarılı operasyon