Popo estetiği nedir ve kimlere yapılır?

Kalçalarda ideal olan yuvarlak ve kalkık bir görünüme sahip olmak için yapılan cerrahi operasyona popo estetiği ameliyatı denir. Herkesin genetiği, vücut tipi, vücudundaki kas/yağ oranı ve kilo alma bölgeleri farklıdır ve bu faktörlere kilo değişimi, ilerleyen yaş, doğum sonrası sarkmalar eklendiğinde popo estetiği ameliyatı size güzel sonuçlar verecektir.

Popo estetiği teknikleri nelerdir?

- Brezilya Popo Estetiği

Son yıllarda sıklıkla kullanılan ilk yöntem Brezilya popo estetiğidir. Bu yöntemde karın ve bel çevresi, sırt ve bacak bölgesinden liposuction yöntemiyle alınan yağlar saflaştırılarak dikleştirme ve şekillendirme amacıyla popoya enjekte edilir. Bu yöntemde kendinizden alınan yağlar ile hem doğal yöntem ile  poponuza şekil vermiş olursunuz hemde karın, bel, sırt ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtularak belinizin daha ince, poponuzun daha yuvarlak ve kalkık olmasını sağlarsınız. Bu da popo implantına karşı bir avantaj sağlar. Bu yöntemde popo bölgesinde enjekte edilen yağların bir kısmı vücut tarafından emilir (absorbe olur). Ameliyat sonrası 65-80% i ameliyat bölgesinde kalır

- Popo Implantı

Brezilya poposu estetiği yaygınlaşmadan önce popo implantları sıklıkla tercih edilen yöntemdi. Popo implantları silikon esaslı olup popodaki görünümü değiştirmek için popoda yapılan küçük kesilerden kalça içine yerleştirilir. İmplantın yerleştirildiği yerde kalıcı olması yağ enjeksiyonu gibi absorbe olmaması bu yöntemin avantajıdır. Bu yöntem vücudunda popo bölgesine yetecek yağ dokusu olmayan kişiler içinde güzel bir alternatif olacaktır.

Popo estetiği operasyonu öncesi nelere dikkat edilmelidir?

 • Operasyonu yapacak plastik cerrahın deneyimli olmasına dikkat edilmeli ve daha önce yaptığı ameliyatlarının sonuçları araştırılmalı.
 • Operasyon öncesi hangi tekniğin (Brezilya poposu yada popo implantı) sizin için daha iyi olacağı, sonuçları ve operasyon sürecini plastik cerrah ile görüşerek bilgilendirilmelisiniz.
 • Düzenli kullanılan ilaçlar ve varsa hastalıklarınız doktorunuza iletilmeli.
 • Sigara içiliyorsa iyileşme sürecini etkileyeceği için operasyondan en az 1 ay önce ve 1 ay sonra sigarayı bırakmanız gerekmektedir.

Brezilya popo estetiği operasyonu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 • Operasyondan önce belirlenen bölgedeki fazla yağlar liposuction ile alınır ve işlenerek popoya şekil kazandırmak üzere operasyon bölgesine aktarılır bundan dolayı diğer operasyonlardan biraz daha uzun 3-4 saat sürebilir.
 • Operasyon sonrası liposuction yapılan bölgelerde ağrı, ödem ve şişlik olabilir.
 • Genellikle 1. yada gün ayağa kalkılır.
 • Liposuction yapılan bölgenin kısa sürede ve doğru iyileşme sürecini oluşturmak için operasyon sonrası, yağ enjeksiyonu yapılan popo bölgesini dışarıda bırakan özel bir kompresyon giysisi giydirilir.
 • Operasyondan 2 hafta sonra işinize başlayabilir, araba kullanabilirsiniz ancak otururken ortası boş çember yastık kullanmanız gerekmektedir.
 • Operasyondan 4 hafta sonra uzun süreli oturma da yastık kullanarak dikkatlice oturabilirisiniz.
 • Operasyon sonrası iyileşme sürecini ve kalıcılığı etkileyecek en önemli uyarı 8 hafta doğrudan poponuzun üzerine oturmamanız ve yatmamanızdır. Kesinlikle oturmanız gerekiyorsa çember şeklindeki silikon ya da şişme yastıkları ve oturma süresini doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.
 • Operasyon sonrası 8 hafta boyunca yüz üstü ya da yan yatmanız gerekmektedir.
 • Operasyondan bir ay sonra tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz ancak 8 – 10 hafta sonra normal ve zıplamalı aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Online Randevu

Online randevu formumuzu doldurarak bilgilerinizi gönderebilir ve ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek size en uygun muayene saatini belirleyecektir.

WhatsApp ve Telefon Destek Hattımız : +90 536 825 34 65

rakamlarla estebox

14+

uzman doktor

60+

farklı uygulama

20+

yıllık tecrübe

15000+

hasta sayısı

20000+

başarılı operasyon