Yüz germe nedir ve yüz germe kime yapılır?

Yaşımız ilerledikçe olumsuz çevre koşulları ve yer çekimi gibi dış etkenler, kilo değişimleri, cildin elastikiyetini kaybetmesi, yüzümüzün yaşlı görünmesine sebep olur. Bu görünüm Sizi rahatsız ettiğinde, uyguladığınız ameliyatsız (non-invaziv) yöntemler artık yeterli gelmediğinde yüz germe operasyonu düşünülebilir. Genetik faktörler ve cildimizin elastikiyeti farklı olacağından yüz gerdirme operasyonu için belli bir yaş yoktur.

Yüz gerdirme operasyonu öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Tüm operasyonlarımızın başarısını arttırmak için önerilen varsa sigara ve alkol tüketimi kesilmelidir. Yüz gerdirme öncesi 1-2 fazlasında kilo değişimi olacaksa, örneğin 5-7 kilo vermeyi düşünüyorsanız bu planlamayı cerrahınızla paylaşmalı, birlikte sizin için en uygun operasyon tarihi belirlemelisiniz.

Yüz germe bölgeleri ve yüz germe teknikleri nelerdir?

Yüz germe operasyonu ile ilgili çok sayıda teknik bulunsa da temel olarak üst yüz germe, orta yüz germe ve alt yüz germe olarak bu üç teknik ön planda gelmektedir.

 • Üst yüz germe kaş çizgisinin üstünden saçınızın başladığı yere kadar olan bölgeye yapılan operasyondur.
 • Orta yüz germe gözlerinizin dış uçlarından burnunuzun iki tarafı , üst dudağınızın üstü ve dudaklarınızın dış uçlarına kadar bölgeye yapılan operasyondur.
 • Alt yüz germe dudaklarınızın köşesinden aşağıda kalan bölgeye yapılan operasyondur genellikle çene altı ve boynu da kapsar.

Yüz germe operasyonu denilince hastalar genellikle bu üç bölgenin hepsini kapsayacağını düşünürler ama bu operasyon genellikle kulakların üst çizgisinden aşağı kalan bölgeyi hedef alır. Bu bölge genellikle yüz germe için ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Gerektiği durumlarda üst yüz germe (kaş kaldırma) da yapılabilir.

Deneyimli bir plastik cerrah ile isteklerinizi görüşerek en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Mini yüz germe nedir ve kime yüz germe yapılır?

Mini yüz germe yüzdeki deformasyonun oluşmaya başladığı erken dönemi hedef alan bir operasyondur. Mini yüz germede boyun ve gıdı bölgesinde henüz yeterince bir sarkıklık olmadığı için bu bölgeyi kapsamaz. Bu operasyon genellikle 40 – 50 yaş arasında oluşan tam yüz germeye ihtiyaç duymayan kişiler için uygundur. Mini yüz germe operasyonu bir cerrahi prosedürü gerektirir, son zamanlarda moda olan  ameliyatsız (non invaziv) yöntemlerle karıştırılmaması gerekir.

Yüz germe ve mini yüz germe operasyonları ameliyatsız (non invaziv) yöntemlere göre daha kalıcı ve görsel olarak daha iyi sonuç alacağınız gençleşme seçimi olacaktır.

Yüz germe operayonu sonrası nelere dikkat edilmeli?

Başarılı geçen bir yüz germe operasyonu sonrasında sahip olduğunuz bu değişikliği uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için bazı önerilerimiz olacak.

 • Öncelikte yüzünüzü ve cildinizi Güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekiyor. Bunun için güneşe maruz kalacağınız süreyi ve saatleri önerilen aralıklarda tutmanız ve uygun koruma faktörlü koruyucu kremler kullanmanız önemli.
 • Hızlı kilo alınması ve verilmesi yani kilo değişimleri cildinizin elastikiyetinde deformasyon yaratacağı için iyi bir kilo kontrolü sadece yüzünüz için değil tüm görünümüz için önemli. Bol su içmek ve lifli gıdalar ile beslenmek kilo kontrolünüz ve cildinizde olumlu etkiler yaratacaktır.
 • Düzenli egzersiz yapmak kilo kontrolünde size yardımcı olurken kas kütlenizi ve kemik yapınızı da koruyacaktır. Doğa yürüyüşleri kanınızdaki oksijen oranını arttıracak böylece yaşlanmayı arttıran serbest oksijen radikalleri azalacaktır.
 • Sigara ve tütün kullanımın bırakılması sadece yüzünüzde değil tüm cildinizin esnekliğini ve parlaklığını arttıracaktır.
 • Cilt bakım ürünlerinde etkinliği kanıtlanmış tıbbi sınıf cilt bakım ürünlerinin kullanılması cildinizin ihtiyaçlarını karşılamak için önemli.
 • Operasyon süresi mini yüz germe 1-2 saat arası, standart yüz germe 3-4 saat arası, göz kapağı ve kaş kaldırma ile kombin yapıldığında 5-6 saat arası
 • Genel anestezi
 • Standart yüz germe 2 gece hastane 6 gece otel konaklama
 • Mini yüz germe 1 gece hastane 5 gece otel konaklama
 • Bakım yüz korsesi 2 hafta
 • Günlük hayata dönüş (işe başlama) 1-2 hafta
 • Özel durumunuz var ise yüz germe operasyonunu 1 ay önce yaptırmanızı öneririz.

Online Randevu

Online randevu formumuzu doldurarak bilgilerinizi gönderebilir ve ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerek size en uygun muayene saatini belirleyecektir.

WhatsApp ve Telefon Destek Hattımız : +90 536 825 34 65

rakamlarla estebox

14+

uzman doktor

60+

farklı uygulama

20+

yıllık tecrübe

15000+

hasta sayısı

20000+

başarılı operasyon